Dlaczego warto kupić winiety przed wyjazdem?
Dlaczego warto kupić winiety przed wyjazdem?

Wybierając się za granicę własnym samochodem zarówno na wakacje jak i w przypadku podróży służbowych, musimy liczyć się z wniesieniem opłaty za korzystanie z autostrad oraz dróg ekspresowych danego kraju. Uiszczenie takich opłat obowiązuje w większości krajów europejskich i związane jest z opłaceniem wjazdu na autostradę na bramkach tak jak u nas w kraju czy w Chorwacji, albo zakupem winiet czasowych jak na przykład w Czechach, Austrii czy Szwajcarii.

Od wielu lat mogą Państwo zakupić winiety drogowe na niniejszej stronie, a więc prowadzonym przez nas sklepie internetowym - www.winiety.com.pl. Mogą je Państwo nabyć także w Biurze Podróży Jagiellonia. Naklejki, które uprawniają do przejazdu drogami wybranego przez Państwa kraju, dostępne są od ręki w naszym krakowskim biurze przy ulicy Rakowickiej 20/3B

Dlaczego zachęcamy do zakupu winiet z wyprzedzeniem, jeszcze przed wyruszeniem w podróż?

Powodów jest wiele, a oto kilka z nich:

W ofercie naszego sklepu znajdują się wszystkie dostępne w Polsce winietki na autostrady krajów europejskich, a więc winiety austriackie, czeskie, słowackie, słoweńskie, szwajcarskie, rumuńskie, bułgarskie oraz węgierskie. Ponadto należy wiedzieć, że nie doliczamy do ceny winietek żadnych opłat transakcyjnych, w związku z tym mają Państwo pewność, że w przeciwieństwie do punktów sprzedających naklejki bez stosownych pozwoleń, oferowane przez nas winiety zgodne są z cennikiem generalnego dystrybutora w Polsce, czyli Polski Związek Motorowy.

Inną korzyścią z wcześniejszego zakupu winiet jest to, że dzięki temu można uniknąć długich kolejek przy granicach oraz dodatkowych opłat związanych z prowizją przygranicznych punktów dystrybuujących winiety. Często również zdarza się tak, że odłożenie zakupu winiety na czas podróży powoduje konieczność zatrzymania się na nieplanowany postój przy każdej granicy, co jest najbardziej uciążliwe podczas podróży z małymi dziećmi lub w trakcie nocnego przejazdu. Inną kłopotliwą kwestią może być to, że wiele stacji benzynowych, czy też innych punktów dystrybuujących winietki w krajach tranzytowych ma kilkugodzinne przerwy nocne. W takim przypadku zakup winiety również nie będzie możliwy od ręki.

Za pośrednictwem naszego sklepu klienci mogą zakupić winiety, a listonosz lub kurier – w zależności od wybranej opcji dostawy, dostarczy towar w najkrótszym możliwym czasie i w najkorzystniejszej cenie. Wybierając wysyłkę kurierską, winiety mogą dotrzeć do klienta nawet w następnym dniu roboczym.

Płatność za winiety odbywa się w złotówkach. Odpada więc Państwu problem związany z kupowaniem koron, forintów, franków szwajcarskich czy innych walut. Oczywiście do każdego zakupu dołączany jest paragon lub na życzenie klienta faktura VAT.

 

Winiety online według krajów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl