Ubezpiecznia turystyczne ze specjalnym rabatem
Ubezpiecznia turystyczne ze specjalnym rabatem

Planując wyjazd zagraniczny należy zatroszczyć się o to, w jaki sposób zabezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Każdy przecież chce aby urlop mijał w spokojnej atmosferze, mając pewność że zadbaliśmy o własne bezpieczeństwo. Wyjeżdżając do krajów Unii Europejskiej mamy dwie możliwości – wykupić prywatną polisę turystyczną, bądź udać się do oddziału NFZ po Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Przy wyjazdach do pozostałych krajów zostaje nam tylko opcja ubezpieczenia się w towarzystwie ubezpieczeniowym. Poniżej postaramy się przedstawić różnice między tymi dwoma wariantami i pomóc dokonać wyboru czy wybierając się na wakacje z dojazdem własnym wykupić polisę turystyczną, czy korzystać z EKUZ?

Decydując się na zabranie ze sobą na wakacje jedynie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), zapewniamy sobie wyłącznie niezbędne minimum. EKUZ jest dokumentem, który umożliwia nam skorzystanie wyłącznie z państwowych placówek medycznych na zasadach, jakim podlegają obywatele kraju, w którym obecnie przebywamy. EKUZ działa jedynie w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego + Szwajcaria.

Polisy turystyczne są niedrogą formą zabezpieczenia siebie oraz swoich bliskich na okres urlopu przed często gigantycznymi kosztami leczenia w razie choroby lub wypadku za granicą. W razie potrzeby skorzystania z polisy należy zgłosić szkodę dzwoniąc na infolinię ubezpieczyciela, a konsultant pokieruje Państwa do najbliższej placówki medycznej od miejsca zdarzenia. Zdecydowana większość opłat między szpitalem a pacjentem odbywa się bezgotówkowo. Co również istotne, zapewniony jest również transport do kraju na koszt ubezpieczyciela (do sumy gwarantującej przez polisę). Mając wykupioną taką polisę mamy świadomość „z tyłu głowy”, że w razie jakiegoś nieszczęścia nie będziemy zdani tylko na siebie, lub ewentualnie na zasobność naszego portfela. Przy wyborze polisy i jej zakresu niezmiernie ważne jest to, aby suma ubezpieczenia (zwłaszcza KL) była wystarczająca do pokrycia ewentualnych kosztów leczenia/ratownictwa w danym kraju. Najczęstszym podziałem terytorialnym w przypadku ubezpieczeń turystycznych jest rozróżnienie na dwie strefy: Europa z krajami Basenu Morza Śródziemnego, lub cały świat.

Wniosek wydaje się prosty, Polisa Turystyczna jest znacznie pewniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem w przypadku nagłego zachorowania za granicą. Pozostaje jeszcze pytanie, w jaki sposób można się ubezpieczyć? Polisę turystyczną można kupić na przykład u pośrednika ubezpieczeniowego, takiego jakim jest Biuro Podróży Jagiellonia. Kupując polisę za naszym pośrednictwem, klienci sklepu www.winiety.com.pl otrzymują specjalny, dedykowany 20% rabat na polisę turystyczną. Zapraszamy zatem Państwa do kontaktu drogą telefoniczną (12-422-03-45) lub mailową winiety@winiety.com.pl a nasi konsultanci pomogą dobrać odpowiednią Polisę Turystyczną na Państwa wyjazd.


Na koniec spróbujmy porównać kilka podstawowych cech obu ubezpieczeń:

 

Winiety online według krajów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl