Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Korzystanie  autostrad oraz wszystkich pozostałych dróg na terenie Rumunii jest płatne w formie winiet (rovignette). Winiety rumuńskie występują w formie elektronicznej, potwierdzenie wystawienia winiety stanowi wydruk, który należy zabrać ze sobą w podróż i okazać w razie ewentualnej kontroli. Winiety dostępne są w pięciu zakresach czasowych; 1-dniowe (wyłącznie pojazdy powyżej 3,5 tony), 7-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe oraz 12-miesięczne.

Podobnie jak na Węgrzech, winiety rumuńskie zostały podzielone na klika kategorii, w tym m.in.: kat. A dla samochodów osobowych do 3,5 tony, kat. B  – samochody do transportu towarów do 3,5 tony, kat G – pojazdy oraz mikrobusy przeznaczone do przewozu 9-23 osób włącznie z kierowcą. Kolejne kategorie winiet przeznaczone są dla pojazdów powyżej 3,5 tony.

Przy zakupie winietki rumuńskiej konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz kraju rejestracji konkretnego pojazdu, którym będą Państwo podróżować. Dane te wprowadzane są bezpośrednio do rumuńskiego systemu opłat autostradowych i na jego podstawie generowana jest każdorazowo unikalna winieta na konkretny pojazd i na konkretny zakres dat. Domyślnie winiety rumuńskie wystawiane są dla pojazdów zarejestrowanych w Polsce i posiadających polskie tablice rejestracyjne. Jeśli winieta ma zostać zakupiona dla pojazdu zarejestrowanego poza terytorium Polski, fakt ten należy wyraźnie zaznaczyć podczas składania zamówienia. Klienci otrzymują rovignette w formie wydrukowanego i opieczętowanego potwierdzenia. Potwierdzenie takie kierujący zabiera ze sobą jako dowód zakupu e-winiety i zachowuje na wypadek ewentualnej kontroli. 

UWAGA: Po zakupie winiety na Rumunię, kierowcy zobowiązani są do przechowywania ich na wypadek kontroli przez okres jednego roku po dacie kiedy upływa jej zakończenie.

Jeśli nie masz jeszcze wykupionego ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny, koniecznie zajrzyj w to miejsce: klik, lub skontaktuj się bezpośrednio z naszymi konsultantami (12-422-03-45). Sporządzimy dla Ciebie indywidualną kalkulację oraz otrzymasz ofertę polisy ze specjalnym 20% rabatem!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Winiety online według krajów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl