Opcje przeglądania
Dostępność
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Winiety Czechy | Winietka czeska

Korzystanie z czeskich autostrad i wielu dróg szybkiego ruchu jest płatne, w związku z tym kierowcy poruszający się po Republice Czeskiej zobowiązani są do wykupienia winiety. Wszystkie rodzaje winietek czeskich są widoczne na poniższej liście. Możecie je Państwo zamówić za naszym pośrednictwem bez wychodzenia z domu, w prosty i bezpieczny sposób. Mapa dróg płatnych w Czechach znajduje się w tym miejscu - klik.

Sam zakup winiety czeskiej to jeszcze nie wszystko. Kolejnymi etapami są jej prawidłowe wypełnienie oraz przyklejenie do szyby samochodu w wyznaczonym miejscu.

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy uczynić jest wpisanie (długopisem lub niezmywalnym(!) pisakiem) numeru rejestracyjnego pojazdu w dwóch miejscach na winiecie: dolnej części mniejszego elementu winiety czeskiej w prostokątnej ramce, oraz na froncie większego elementu. Mniejszy odcinek odrywamy i zachowujemy do ewentualnej kontroli, zaś większy element winiety przyklejamy w prawym dolnym rogu szyby czołowej samochodu, patrząc oczywiście od strony wewnętrznej pojazdu, czyli +/- w okolicach naklejki z numerem rejestracyjnym pojazdu.

UWAGA: Przed wyjazdem koniecznie sprawdźcie Państwo, czy na szybie nie ma starych (nieważnych) winietek z poprzednich wyjazdów. Przypominamy, że na szybie samochodu w danym momencie może znajdować się tylko jedna - ważna winieta. Sugerujemy ponadto, aby wpisać numer rejestracyjny pojazdu oraz przyklejać winietkę dopiero w momencie ruszania w podróż. W przypadku nieoczekiwanej awarii pojazdu przed wyjazdem, skutkującej koniecznością jego zamiany, naklejona wcześniej winietka będzie bezużyteczna a Państwo zostaniecie zmuszeni do zakupu nowej winiety.

W trosce o Państwa spokojną podróż przypominamy o usunięciu starych i nieważnych winietek oraz prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe naklejenie nowo zakupionych winiet.

Jeśli nie masz jeszcze wykupionego ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny, koniecznie zajrzyj w to miejsce: klik, lub skontaktuj się bezpośrednio z naszymi konsultantami (12-422-03-45). Sporządzimy dla Ciebie indywidualną kalkulację oraz otrzymasz ofertę polisy ze specjalnym 20% rabatem!

Winiety online według krajów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl