Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Winiety Węgry | Winietka węgierska | Winieta Węgry e-matrica

Chcąc korzystać z autostrad na Węgrzech musimy zaopatrzyć się w odpowiednią winietkę - z jęz. węgierskiego - matrica. Winiety węgierskie występują wyłącznie w formie elektronicznej - „e-matrica”. Zastąpiły one na Węgrzech tradycyjne winiety samoprzylepne.
Winiety na Węgry występują w kilku zakresach czasowych, a najpopularniejsze z nich to winiety 10-dniowe oraz miesięczne. Od 2011 roku nie ma już możliwości zakupu winiety węgierskiej 4-dniowej - zostały one całkowicie wycofane ze sprzedaży. Mapa dróg płatnych na Węgrzech znajduje się w tym miejscu - klik.

Przy zakupie winietki na Węgry konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego oraz kraju rejestracji konkretnego pojazdu, którym będziemy podróżować. Numer ten wprowadzany jest bezpośrednio do węgierskiego systemu opłat autostradowych i na jego podstawie generowana jest każdorazowo unikalna winieta na konkretny pojazd w danym terminie. Domyślnie winiety węgierskie wystawiane są dla pojazdów zarejestrowanych w Polsce i posiadających polskie tablice rejestracyjne. Jeśli winieta węgierska ma zostać zakupiona dla pojazdu zarejestrowanego poza terytorium Polski, fakt ten należy wyraźnie zaznaczyć podczas składania zamówienia. Klienci otrzymują e-matricę w formie wydrukowanego i opieczętowanego potwierdzenia. Potwierdzenie takie kierujący zabiera ze sobą jako dowód zakupu e-winiety i zachowuje na wypadek ewentualnej kontroli. 

UWAGA: Po zakupie winiety na Węgry, kierowcy zobowiązani są do przechowywania ich na wypadek kontroli przez okres dwóch lat po dacie kiedy upływa jej zakończenie. Tylko posiadanie potwierdzenia wystawienia winiety umożliwia ewentualne odwołanie od niesłusznie wystawionego mandatu.

Jeśli nie masz jeszcze wykupionego ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny, koniecznie zajrzyj w to miejsce: klik, lub skontaktuj się bezpośrednio z naszymi konsultantami (12-422-03-45). Sporządzimy dla Ciebie indywidualną kalkulację oraz otrzymasz ofertę polisy ze specjalnym 20% rabatem!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Winiety online według krajów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl