Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Winiety Słowenia | Winietka słoweńska

Winiety słoweńskie występują wyłącznie w formie elektronicznej. Zastąpiły one dotychczas stosowane, tradycyjne winiety samoprzylepne. Winiety słoweńskie w wersji elektronicznej obowiązują od 2022 roku. Aby uniknąć niedogodności związanych z ich zakupem poza granicami naszego kraju, sugerujemy nabycie ich w Polsce, jeszcze zanim wyruszycie Państwo w podróż. Wszystkie rodzaje e-winiet słoweńskich możecie Państwo zamówić za naszym pośrednictwem i otrzymać potwierdzenie  wykupienia w ekspresowym tempie! Mapa dróg płatnych w Słowenii znajduje się w tym miejscu - klik.

Winiety słoweńskie występują w trzech zakresach czasowych. Są to winietki tygodniowe, miesięczne oraz roczne. Przy zakupie elektronicznej winietki słoweńskiej konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego oraz kraju rejestracji konkretnego pojazdu, którym będziemy podróżować. Dane te wprowadzane są bezpośrednio do słoweńskiego systemu opłat autostradowych i na ich podstawie generowana jest każdorazowo unikalna winieta na konkretny pojazd w danym terminie. Domyślnie winiety słoweńskie wystawiane są dla pojazdów zarejestrowanych w Polsce i posiadających polskie tablice rejestracyjne. Jeśli e-winieta słoweńska ma zostać zakupiona dla pojazdu zarejestrowanego poza terytorium Polski, fakt ten należy wyraźnie zaznaczyć podczas składania zamówienia. Klienci otrzymują e-winietkę w formie wydrukowanego i opieczętowanego potwierdzenia. Potwierdzenie takie kierujący zabiera ze sobą jako dowód zakupu e-winiety i zachowuje na wypadek ewentualnej kontroli. 

UWAGA: Naklejone na szybie mogą być tylko ważne i aktualne winietki. Posiadanie naklejonych na szybie starych, przeterminowanych winiet może skutkować otrzymaniem mandatu. Mandat można również otrzymać za naklejenie ważnej winiety, ale w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W trosce o Państwa spokojną podróż prosimy o usunięcie starych i nieważnych winietek oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe naklejenie nowo zakupionych winiet. Prosimy również o zachowanie kuponu kontrolnego (mniejsza część winietki z kodem kreskowym) do ewentualnej kontroli.

Jeśli nie są Państwo pewni, która kategoria winiety słoweńskiej jest odpowiednia dla danego samochodu, w tym miejscu znajduje się lista pojazdów zmierzonych dla kategorii 2B - klik.

Jeśli nie masz jeszcze wykupionego ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny, koniecznie zajrzyj w to miejsce: klik, lub skontaktuj się bezpośrednio z naszymi konsultantami (12-422-03-45). Sporządzimy dla Ciebie indywidualną kalkulację oraz otrzymasz ofertę polisy ze specjalnym 20% rabatem!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Winiety online według krajów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl