Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Winiety Słowenia | Winietka słoweńska

Winiety słoweńskie w obecnej wersji obowiązują od 2009 roku. Aby uniknąć niedogodności związanych z ich zakupem poza granicami naszego kraju, sugerujemy nabycie ich w Polsce, jeszcze zanim wyruszycie Państwo w podróż. Wszystkie winiety na Słowenię możecie Państwo zamówić za naszym pośrednictwem i otrzymać pod wskazany adres nawet w dwa dni! Mapa dróg płatnych w Słowenii znajduje się w tym miejscu - klik.

Winiety słoweńskie występują w trzech zakresach czasowych. Są to winietki tygodniowe, miesięczne oraz roczne. Podobnie jak w przypadku winiet austriackich wystarczy przykleić przedziurkowaną winietkę w odpowiednim miejscu bez konieczności uzupełniania numeru rejestracyjnego jak w przypadku  winiet do Czech. Bez względu na to jaki rodzaj winiety słoweńskiej wybierzemy,  możemy ją nakleić na szybie czołowej w jednym z trzech dopuszczalnych miejscach: pod lusterkiem, w lewym dolnym lub lewym górnym rogu. Mniejszy element winiety (ten z kodem kreskowym) odrywamy i zachowujemy na wypadek kontroli.

UWAGA: Naklejone na szybie mogą być tylko ważne i aktualne winietki. Posiadanie naklejonych na szybie starych, przeterminowanych winiet może skutkować otrzymaniem mandatu. Mandat można również otrzymać za naklejenie ważnej winiety, ale w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W trosce o Państwa spokojną podróż prosimy o usunięcie starych i nieważnych winietek oraz o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe naklejenie nowo zakupionych winiet. Prosimy również o zachowanie kuponu kontrolnego (mniejsza część winietki z kodem kreskowym) do ewentualnej kontroli.

Jeśli nie są Państwo pewni, która kategoria winiety słoweńskiej jest odpowiednia dla danego samochodu, w tym miejscu znajduje się lista pojazdów zmierzonych dla kategorii 2B - klik.

Jeśli nie masz jeszcze wykupionego ubezpieczenia na wyjazd zagraniczny, koniecznie zajrzyj w to miejsce: klik, lub skontaktuj się bezpośrednio z naszymi konsultantami (12-422-03-45). Sporządzimy dla Ciebie indywidualną kalkulację oraz otrzymasz ofertę polisy ze specjalnym 20% rabatem!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Winiety online według krajów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl